Historie společnosti

Společnost Blika založil Arne Højvig v roce 1947.

 

Většina produktů byla vyráběna pro společnosti působící v odvětví rybolovu a zemědělství. Mezi prvními výrobky tak byly kbelíky a kovová vědra. Svým způsobem tak byla započata výroba produktů určených ke skladování.

S příchodem roku 1950 přišla řada nových produktů, mimo jiné prvních modelů ocelových skříněk.

 

V roce 1968 se výroba přestěhovala do nových prostor a stala se dodavatelem polic a zásuvek do chladniček a mrazniček VESTFROST.

 

V roce 1970 přišel zcela nový druh podnikání. V tu dobu se dánské rodiny soustřeďovaly ve velkých počtech na předměstí, a tak i zde využila společnost své dovednosti s prací s ocelí a do výroby zařadila nový produkt – poštovní schránky.

 

Další desetiletí probíhala výroba bez velkých změn a získávala postupně další zákazníky v Evropě. V roce 1985 Bliku koupila společnost VESTFROST a v roce 1992 zúžila výrobu pouze na skladovací a úložné systémy.

 

V roce 2002 získala společnost certifikaci ISO 14001.

 

V roce 2007 byla výroba s ohledem na snížení výrobních nákladů přesunuta na Slovensko a v roce 2015 pak do České republiky.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Společnost nyní působí na trhu převážně v Evropě, ale naše zákazníky lze najít po celém světě, jsou jimi např. Würth, Scania, VW, BMW, Vestas.

 

Naší největší výhodou oproti konkurenci je dlouholetá výrobní zkušenost a flexibilita, kterou nabízíme našim zákazníkům. Většina konkurenčních společností se totiž zabývá pouze sériovou výrobou, společnost BLIKA se soustřeďuje na individuální přístup k potřebám zákazníka.

 

 

Kontaktní formulář

Odesílání formuláře...

Došlo k chybě na serveru.

Formulář byl přijat.

Blika s.r.o.

Inteligentní skladování

 

 

Královský vrch 1977

432 01 Kadaň, ČR

Tel +420 412 359 410